solarisy

!!! UWAGA !!!

Jest to ARCHIWALNA wersja strony sppk.pl - od dnia 10.11.2017 nie aktualizowana.

Aby uzyskać aktualne informacje kliknij

TUTAJ
AKTUALNOŚCI

Linia Plażowa rusza od 1 lipca.

Na podstawie umowy z Gminą Police, Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o. o. uruchamia od 1. lipca kursowanie autobusowej Linii Plażowej.

Linia funkcjonować będzie przez całe wakacje w dni powszednie i dni świąteczne(soboty, niedziele i święta) na trasie Police Osiedle Chemik – Police Rynek – Jasienica Pętla – Trzebież Pętla. Na trasie wszystkie pozostałe przystanki będą przystankami „na żądanie”.

Linia kursować będzie w kierunku Trzebieży w dni powszednie o 10:00, a w dni świąteczne o 10:00 i 11:30.
Kursy powrotne planowane są w dni powszednie o 18:30, a dni świąteczne o 17:00 i 18:30.

Na Linii Plażowej obowiązuje taka sama taryfa biletowa, jak w autobusach Linii Samorządowej. Bilety będą do nabycia u konduktorów lub kierowców.


POBIERZ ROZKŁAD LINII PLAŻOWEJ


Komunikat
o zmianach na Linii Samorządowej
od 1 stycznia 2016 r.

Od 1 stycznia 2016 roku decyzją Burmistrza Polic, wchodzą w życie następujące zmiany w funkcjonowaniu Linii Samorządowej:
 1. W dni powszednie utworzony będzie dodatkowy kurs LS
  • 7:30 - Kinga - Trzebież
  • 8:30 - Trzebież - Kinga(przyjazd 9:10)

 2. Przyśpieszenie odjazdu autobusu LS z Trzebieży w dni powszednie i w dni świąteczne z godziny 22:05 na 21:55. Autobus na "Cukierkach" będzie o 22:05. Wniosek pracowników Zakładu Dobosz.

 3. Zmieniona zostaje trasa przejazdu LS przez Tanowo. Autobusy będą kursować całą ulicą Szczecińską(a nie jak dotychczas ul. Policką) oraz Drogą Krajową 114. W związku z tym utworzone zostają nowe przystanki dla Linii Samorządowej:
  • Tanowo na żądanie oraz Tanowo Policka na żądanie w kierunku Jasienicy
  • Tanowo na żądanie w kierunku Police

 4. Bilety miesięczne za 1 zł dla posiadaczy Szczecińskiej Karty Rodzinnej można kupować od 1 stycznia 2016 roku przez całą dobę w siedzibie SPPK w Policach, ul. Fabryczna 21 w pokoju 34 (Dyspozytornia) tel. 91 420 15 72.

  Bilety za 1 zł przysługują TYLKO dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych.

  [ ZOBACZ WIĘCEJ ]

POBIERZ NOWY ROZKŁAD LINII SAMORZĄDOWEJ


30.12.2015

Dodatkowe miliony z RPO dla SPPK na koniec roku.

We wtorek 29 grudnia 2015 r., w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie podpisane zostały umowy na dofinansowanie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 w zakresie transportu. W uroczystym spotkaniu, obok gospodarza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza wzięli udział: Piotr Krzystek - Prezydent Szczecina, Krzysztof Putiatycki - Prezes SPA Klonowica, Krystian Wawrzyniak - Prezes spółki Tramwaje Szczecińskie oraz Kazimierz Trzciński prezes SPPK.

Wśród podpisanych umów, była również umowa ze Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym z Polic. W jej ramach zwiększone zostało dofinansowanie dla projektu "Zakup taboru autobusowego na potrzeby SPPK Sp. z o. o. etap II" do 3,5 mln złotych.

Pierwotna umowa zawarta została w październiku tego roku i opiewała na kwotę 1 mln dofinansowania. W wyniku ostatecznego rozliczenia RPO uwolniły się dodatkowe 2,5 mln zł, o które zwiększono dofinansowanie dla projektu SPPK.

"To koniec wielkiej przygody ze środkami w ramach RPO na lata 2007-2013. Podpisujemy właśnie ostatnie z 1700 umów, dzięki którym w naszym regionie zrealizowano inwestycje za kwotę 6,856 mld zł. Unijne dofinansowanie wyniosło 3,6 mld zł." - podsumował Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

"Dzięki środkom unijnym w ramach RPO od 2011 r. kupiliśmy łącznie 22 autobusy - 13 autobusów Solaris i 9 marki MAN. Wszystkie są niskopodłogowe, klimatyzowane i przystosowane do potrzeb pasażerów niepełnosprawnych.

Kolejne środki z RPO z perspektywy 2014-2020 i środki własne Spółki pozwolą nam w roku 2016 kupić przynajmniej 5 nowych autobusów." - Kazimierz Trzciński, prezes SPPK

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. od 2010 roku do września 2015 roku zrealizowało dwa projekty pn. "Zakup taboru autobusowego na potrzeby SPPK sp. z o.o. - etap I i etap II" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, Osi priorytetowej 6 "Rozwój Funkcji Metropolitalnych", Działania 6.4 "Zintegrowany system transportu publicznego na obszarze metropolitalnym".

Całkowita wartość obydwu projektów wyniosła 25.745.768,85 zł, z czego Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 13.335.690 zł. W ramach projektu zakupionych zostało łącznie 22 nowych autobusów.


15.12.2015

Finał II Turnieju Bilardowego o
Puchar Prezesa SPPK.

We wtorek 15 grudnia 2015 roku, na terenie bazy Szczecińsko Polickiego Przedsiębiorstwo Komunikacyjnego Sp. z o. o. rozegrany został finał II Turnieju Bilardowego o Puchar Prezesa SPPK.

Turniej rozgrywany był przez cały listopad. Wzięło w nim udział 18 pracowników Spółki. Z fazy kwalifikacyjnej wyłonionych zostało czterech finalistów, którzy rozegrali między sobą walkę o zwycięstwo. Grano w systemie każdy z każdym.

Oprócz nagrody głównej - Pucharu Prezesa SPPK finaliści otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Za pierwsze - miejsce cyfrowy aparat fotograficzny, za drugie - głośnik multimedialny, za trzecie - dysk zewnętrzny, za czwarte-zestaw głośników komputerowych.

Po zaciętych zmaganiach ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

 • I miejsce – Jarosław Witt
 • II miejsce – Wojciech Wiśniewski
 • III miejsce – Jerzy Soboń
 • IV miejsce – Marek Kaczerski
 • Spółka od lat dba o zaplecze socjalne dla pracowników. Kierowcy mają do dyspozycji stół bilardowy, piłkarzyki, stół do ping-ponga, maszynę do gry w dart. Pracownicy mogą tez korzystać z bardzo dobrze wyposażonej siłowni i sauny. Coraz mocniej organizujemy tez rywalizację. Turniej bilardowy odbył się już po raz drugi. Rozegrano tez zawody w tenisie stołowym.

  W roku 2016 planujemy rozegrać mini igrzyska dla pracowników, gdzie do kwalifikacji generalnej liczyć się będą wyniki zawodów w tenisa stołowego, bilarda i darta. Wszystko po to, by pracownicy mieli możliwość, w wolnym czasie, relaksować się i odpoczywać w aktywny sposób.


  08.12.2015

  SPPK szkoli pracowników

  Podnoszenie kwalifikacji oraz budowanie dobrych relacji z odbiorcami usług Spółki. Te dwa cele przyświecały Spółce przy organizacji szkoleń dla kierowców, konduktorów i dyspozytorów. Wymienieni pracownicy mają bezpośredni kontakt z pasażerami, stąd pomysł, by skierować szkolenia do tej konkretnej grupy pracowników.

  Dzięki wsparciu ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, którego dystrybutorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Policach zorganizowano dwa szkolenia:

  Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

  "Z Pasażerem za Pan Brat, czyli jak z łatwością komunikować się z innymi"

  Szkoleniem objęta została grupa 47 pracowników, którzy ukończyli 45 rok życia(takie były wytyczne KFS).
  Decydując się na przeszkolenie właśnie tej grupy pracowników, kierowaliśmy się dwiema przesłankami. Po pierwsze młodsi kierowcy mieli szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi pasażerów podczas kursów na kwalifikację wstępną. Starsi kierowcy takich szkoleń nie przechodzili.

  Po drugie, wsparcie z KFS w roku 2015 skierowane jest do pracowników w wieku 45+. Docierają do nas informacje, że w roku 2016 nie będzie już ograniczenia wiekowego, planujemy więc dokończenie tych szkoleń w przyszłym roku.

  Szkolenia odbywają się na terenie SPPK, prowadzone są w małych grupach. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające odbyte szkolenia.
  Spółka uzyskała wsparcie finansowe na organizację szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w wysokości 80% kosztów.

  Grzegorz Ufniarz
  Rzecznik Prasowy SPPK
  Kierownik Działu Przewozów


  29.11.2015

  W sobotę 28 listopada w świetlicy SPPK zorganizowane zostały mikołajki dla dzieci pracowników Spółki.

  Dzieci przyjechały do siedziby Spółki specjalnym autobusem, który prowadził pomocnik Mikołaja. Potem animatorzy teatralni ze szczecińskiej Kompanii Marzeń zorganizowali dla nich zabawy, konkursy mikołajkowe. Była bitwa na śnieżki, wybuchowe balony, konkursy wokalne i słodki poczęstunek. Zwieńczeniem imprezy były wielkie paczki z prezentami dla dzieci, które wręczał Mikołaj.

  W imprezie wzięło udział 32 dzieci pracowników SPPK w wieku od 3 do 12 lat. Spotkanie sfinansowane zostało ze środków funduszu socjalnego SPPK.


  16.10.2015

  W dniu 16.10.2015 w siedzibie Spółki odbyło się uroczyste podpisanie Umowy o dofinansowanie projektu nr WND-RPZP.06.04.00-32-003/14 pn. „Zakup taboru autobusowego na potrzeby SPPK Sp. z o. o. – etap II”

  W uroczystości wzieli udział:

  • Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
  • Władysław Diakun – Burmistrz Polic
  • Kazimierz Trzciński – Prezes Zarządu SPPK SP. z o.o.

  Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w okresie od lipca 2012 roku do września 2015 roku realizuje projekt pn. „Zakup taboru autobusowego na potrzeby SPPK sp. z o.o. – etap II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, Osi priorytetowej 6 „Rozwój Funkcji Metropolitalnych”, Działania 6.4 „Zintegrowany system transportu publicznego na obszarze metropolitalnym”.

  Planowana, całkowita wartość projektu wyniesie 11.513.531,85 zł. Jak dotąd Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 1.000.000 zł.

  Projekt przewiduje maksymalną kwotę dofiansowania na poziomie niemal 8 mln złotych.

  W ramach projektu zakupionych zostało łącznie 9 nowych autobusów niskopodłogowych, 6 przegubowych i 3 solowe(2012 rok – 4 autobusy, 2013 r. – 2 autobusy, 2014 r. – 3 autobusy)

  W trakcie podpisywania umowy Marszałek Województwa zadeklarował, że gdy tylko pojawią się kolejne wolne środki z oszczędności w realizacji działania 6.4, trafią one do SPPK aż do uzyskania wnioskowanej przez Spółkę kwoty.

  Autobusy są niskopodłogowe, wyposażone w udogodnienia dla pasażerów niepełnosprawnych, wyposażone w całopojazdową klimatyzację oraz spełniające najwyższe normy emisji spalin EEV i Euro 6. Dostawcą autobusów wyłonionym w przetargach jest firma MAN.


  Copyright © 2008-2014 by www.sppk.pl. All right reserved SPPK Sp. z o.o., ul. Fabryczna 21, 72-010 Police, tel. 91 42 01 572, fax 91 42 01 570